To jest początek artykułu.
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy: Modlitwa i Pomoc dla Potrzebujących

27 września obchodzony jest 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który jest okazją do refleksji nad sytuacją osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów oraz do okazania im wsparcia i solidarności. W tym dniu w całej Polsce odbędą się zbiórki do puszek na rzecz uchodźców z obozu Moria na wyspie Lesbos, którzy doświadczyli tragicznego pożaru.
Pożar, który wybuchł w obozie Moria we wrześniu 2020 roku, spowodował ogromne zniszczenia i zagroził życiu tysięcy uchodźców. Wydarzenie to zwróciło uwagę świata na dramatyczną sytuację migrantów i uchodźców, którzy szukają schronienia w Europie.
W związku z tym, Kościół katolicki w Polsce zorganizował zbiórkę do puszek, której celem jest wsparcie finansowe dla osób poszkodowanych w pożarze obozu Moria. Zebrane środki zostaną przekazane na odbudowę infrastruktury, zapewnienie podstawowych potrzeb oraz wsparcie psychologiczne i medyczne dla uchodźców.
Oprócz zbiórki do puszek, wierni zostaną zaproszeni do modlitwy za uchodźców i migrantów. W kościołach odbędą się specjalne nabożeństwa i msze święte, podczas których modlono się będzie o pokój, bezpieczeństwo i godne życie dla wszystkich osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów.
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy jest także okazją do refleksji nad rolą Kościoła w pomaganiu migrantom i uchodźcom. Kościół katolicki od lat angażuje się w działania na rzecz osób przesiedlonych, promując zasady miłości bliźniego, solidarności i gościnności.
W dniach od 27 września do 4 października trwać będzie Tydzień Modlitw za Migrantów i Uchodźców, który jest czasem szczególnej modlitwy i refleksji nad losem osób zmuszonych do opuszczenia swoich ojczyzn. Wierni zostaną zaproszeni do udziału w nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych oraz inicjatywach charytatywnych, które mają na celu wsparcie migrantów i uchodźców.
Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy przypomina nam o konieczności okazywania współczucia i pomocy osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jest to także wezwanie do refleksji nad naszą odpowiedzialnością za los innych ludzi oraz do budowania społeczeństwa opartego na zasadach miłości i solidarności.
Na podstawie: Źródła
To jest koniec artykułu.